PRODUKTY NATURALNE W JAWIE

Wraz z rosnącą świadomością ekologiczną, Polki coraz częściej sięgają po produkty ekologiczne, przyjazne dla środowiska i dla człowieka. Formuły kosmetyków oraz środków czystości bazują na naturalnych substancjach, takich jak oleje, masła, czy ekstrakty roślinne, a dzięki temu w łagodny sposób pielęgnują skórę. Sprawdź, dlaczego warto sięgnąć po produkty z kategorii eko.

 

 

BEZPIECZEŃSTWO

Kosmetyki naturalne są przede wszystkim bezpieczne dla skóry. Istnieje mniejsze ryzyko podrażnienia, przesuszenia, czy zaczerwieniania niż w przypadku stosowania kosmetyków o tradycyjnym, chemicznym składzie. Preparaty stworzone w zgodzie z naturą nie zaburzają także naturalnych procesów, które zachodzą na skórze człowieka. W składach kosmetyków naturalnych nie znajdziemy substancji takich jak SLS, SLES parabenów i ich pochodnych, sztucznych barwników i zapachów, dlatego produkty te polecane są szczególnie osobom, które mają problemy skórne lub ich skóra wymaga specjalnej troski (np. osoby borykające się z problemem atopowego zapalenia skóry).

TROSKA O ŚRODOWISKO

W obliczu zmian klimatycznych i ogromnego problemu zanieczyszczenia mórz i oceanów troska o środowisko jest ważnym punktem przemawiającym na korzyść stosowania kosmetyków naturalnych oraz ekologicznych środków czystości. Substancje używane do produkcji ekologicznych preparatów pozyskuje się w sposób przyjazny naturze, często bez zbędnej ingerencji maszyn. Niektóre z firm zwracają również uwagę na jakość składników używanych przy produkcji, przez co już na etapie hodowli roślin rezygnuje się z używania chemicznych środków ochronnych. Coraz częściej zdarza się, że nie tylko sam produkt jest przyjazny dla środowiska, ale również jego opakowanie może zostać poddane recyklingowi.

JAKOŚĆ

Działanie kosmetyków naturalnych zazwyczaj jest skuteczniejsze i trwalsze, wymaga jednak czasu i regularności. Warto więc uzbroić się w cierpliwość, za to efekty na pewno będą zadowalające. Dodatkowo produkty EKO podlegają ścisłej certyfikacji. Przechodzą szczegółowe testy i badania.