MĘSKA PIELĘGNACJA

To mit, że tylko kobiety przywiązują uwagę do pielęgnacji. Współczesny mężczyzna również przywiązuje wagę do swojego wyglądu, a dbanie o siebie na stałe weszło do jego rozkładu dnia.

Panowie coraz częściej przekonują się, że dzięki właściwej pielęgnacji zyskują nie tylko lepszy wygląd – ma to również wpływ na ich zdrowie i samopoczucie. Na półkach drogerii można znaleźć coraz więcej kosmetyków przeznaczonych do męskiej pielęgnacji. Od 19 lipca do 5 sierpnia w drogeriach JAWA kosmetyki przeznaczone dla mężczyzn znajdziesz w promocji 2+1 za 1 grosz!

PODSTAWA TO GOLENIE

Pierwszą myślą, która pojawia się przy haśle „męska pielęgnacja” jest golenie. Rytuał, który każdy mężczyzna opracowuje do perfekcji, ale mimo to często towarzyszą mu skaleczenia, podrażnienia, suchość, czy ogólne uczucie dyskomfortu. Wiele zależy od sposobu golenia, nie istnieje metoda, która w każdym przypadku będzie w 100% skuteczna. Do wyboru są maszynki jednorazowe, golarki elektryczne i brzytwy. Pamiętać trzeba jedynie o 3 zasadach. Po pierwsze – nie należy golić się tuż po przebudzeniu ze względu na fakt, że skóra jest wtedy wrażliwa i podatna na skaleczenia. Po drugie – warto stosować specjalistyczne kosmetyki do golenia, czyli zaaplikować krem, balsam lub żel, a po trzecie nie zapominać o kosmetykach po goleniu, których zadaniem jest złagodzenie podrażnień i nawilżenie skóry.

ZADBANA CERA WIZYTÓWKĄ MĘŻCZYZNY

Męska skóra różni się od kobiecej. Jest o około 25% grubsza, przez co jest bardziej odporna na działanie czynników zewnętrznych, ma również większą ilość gruczołów łojowych, co sprawia, że mniej jest narażona na utratę wilgoci, a dzięki temu wolniej się starzeje. Dlatego tak ważne jest, by sięgać po kremy i preparaty przeznaczone w 100% do potrzeb męskiej cery. Oprócz neutralnego zapachu, skład produktów dopasowany jest do męskich potrzeb. Na rynku dostępne są preparaty do skóry wrażliwej, suchej, tłustej, mieszanej – każdy znajdzie coś dla siebie.

 

ŚWIEŻY ZAPACH I KONTROLA NAD POTEM

Zadaniem dezodorantów i antyperspirantów jest przede wszystkim skuteczna redukcja pocenia. Dobrze, jeśli przy okazji ograniczają wydzielanie nieprzyjemnego zapachu oraz zapewniają długotrwały efekt ochrony. Produkty dostępne na rynku nie tylko odznaczają się wysoką skutecznością, ale również nie zostawiają śladów na ubraniach. Jak wybrać antyperspirant idealny? Najlepiej przetestować kilka produktów i postawić na ten najlepszy dla siebie. Pamiętajmy również o tym, że producenci często wprowadzają nowości – warto śledzić trendy.

 

STOPY WYMAGAJĄ TROSKI

Nie zapominajmy o pielęgnacji stóp. Oprócz regularnego ścierania naskórka tarką polecamy zaprzyjaźnić się z kosmetykami do pielęgnacji. Na rynku dostępne są aerozole, kremy i talki, które oprócz właściwości pielęgnacyjnych zapewniają kontrolę nad poceniem się tej części ciała.

 

ZADBAJ O ZAROST

W ostatnich latach obserwuje się modę na zarost. Mężczyźni coraz chętniej zapuszczają brody lub dbają o swój „kilkudniowy” zarost, by wyglądał estetycznie. Ale samo strzyżenie zarostu to nie wszystko, należy zadbać również o jego regularną pielęgnację. Najczęściej Panowie stosują kremy do twarzy, jednak warto zwrócić uwagę na profesjonalne kosmetyki pielęgnacyjne. Regularnie stosowane zapewniają nie tylko odpowiednie odżywienie włosków, ale też ułatwiają wymodelowanie zarostu.