Podziel się pięknem, czyli radość z obdarowywania

W najbliższym czasie nie zabraknie okazji prezentowych. Wyjątkowe momenty, które warto celebrować – bez względu na to, czy podarunek dajemy, czy otrzymujemy. Doświadczanie obopólnej przyjemności ze świętowania tej chwili pomoże nam budować relacje i jeszcze lepiej cieszyć się sobą nawzajem. Przekonaj się, dlaczego to takie ważne.

Sztuka dawania i… brania

Nikt z nas nie jest całkowicie samowystarczalny. Do pełni życia potrzebujemy innych ludzi. Nie tylko ich obecności, ale czasem także wsparcia, pomocy i gestów. Otrzymywanie prezentów jest momentem, w którym czujemy się ważni i docenieni. Jednak równie istotną potrzebą, co otrzymywanie jest dawanie. Także w sensie materialnym. Choć rzeczy, których nie można zobaczyć ani wziąć do ręki są równie cenne, a często nawet cenniejsze, to dane od serca prezenty mają moc budowania więzi i relacji między ludźmi. Dając coś innym czujemy się potrzebni, pożyteczni, skuteczni i wartościowi. Dawanie sprawia, że czujemy własną siłę i sprawczość, dodaje pewności siebie i wzmacnia nas od wewnątrz. Bez dawania stajemy się ubożsi, więc kształtuje nas ono tak samo, jak otrzymywanie. Musimy pamiętać, że zdrowa postawa to taka, w której chcemy dawać, umiejąc jednocześnie przyjmować. Oczywiście, równowaga w dawaniu i braniu nie zawsze ma postać prostej wymiany. Nie każdy może odwdzięczyć się nam tym samym, a czasem my możemy nie mieć na to odpowiednich zasobów. Warto jednak dbać o balans tego, co dajemy i co otrzymujemy od innych.

Liczy się inicjatywa i inwencja

We wzajemnym obdarowywaniu się chodzi przede wszystkim o pokazanie, że troszczymy się o daną osobę, że jest dla nas ważna, a prezent powinien wyrażać to, czego nie wypowiedzą słowa. Dla każdego cenne będzie coś innego, ale bez względu na to komu chcemy sprawić przyjemność, wartość prezentu nie powinna nigdy odgrywać kluczowej roli. Bardziej niż cena liczy się nasza inicjatywa i inwencja.

Nawet najdroższy prezent może okazać się nietrafiony, a czasem przemyślany drobiazg może chwycić za serce. Jeśli otrzymaliśmy idealny prezent, oznacza to, że ktoś musiał poznać nasze potrzeby, sprawdzić czym się interesujemy i co nam sprawia radość. Lubimy czuć się zauważeni i docenieni, a jeśli ktoś zadaje sobie „trud”, aby kupić nam prezent i jeszcze go zapakować, to pokazuje, jak bardzo jest zaangażowany.

Drobiazgi, które zawsze się sprawdzą

Żeby podzielić się z kimś pięknem, nie musimy udawać się w dalekie wyprawy do sklepów i spędzać wielu godzin przed półkami. Czasami to, czego potrzebujemy dla naszych bliskich, możemy znaleźć tuż obok, w ulubionej drogerii. Wśród kosmetyków pielęgnacyjnych znajdziemy ogromny wybór produktów, w tym te, które można wykorzystać w domowym SPA, produkty do twarzy oraz oczywiście kosmetyki kolorowe. Warto tutaj również zastanowić się nad gustem i potrzebami osoby, którą chcemy obdarować.

Zawsze przydadzą się kosmetyki nawilżające do ciała, płyny do kąpieli, peelingi czy kremy do rąk. Raczej nie zmarnują się i nie powinny wylądować na dnie szuflady. Wśród kosmetyków do makijażu bezpiecznie będzie pozostać przy sprawdzonych klasykach. Transparentny puder, czarna maskara, szminka w klasycznym odcieniu, to idealne pomysły na to, jak obdarować czymś praktycznym, pięknym
i ponadczasowym.

 

Powiązane wpisy