REGENERACJA WŁOSÓW NA WIOSNĘ


Włosy po zimie wymagają szczególnej troski i zupełnie innego systemu pielęgnacji, niż zazwyczaj. Po kilku miesiącach mrozów i noszenia czapki mogą być przesuszone, łamiące się i matowe. Żeby przywrócić im piękny wygląd, wystarczy zadbać o kilka elementów. Co mamy na myśli? Sprawdź koniecznie i urządź sobie w domu prawdziwe SPA dla włosów.


MYJ WŁOSY JAK EKSPERTKA

Wydaje Ci się, że mycie włosów to żadna filozofia? Wbrew pozorom już na tym etapie można popełnić kilka poważnych błędów, które skutkują złą kondycją pasm. Po zimie bądź dla nich czuła. Myj głowę w letniej, nigdy gorącej wodzie, takimi ruchami, jakbyś prała ręcznie delikatny top z jedwabiu. Używaj odpowiedniego, dostosowanego do Twoich potrzeb produktu. Jeśli w okresie przedwiośnia Twoje włosy szybciej wypadają, sięgnij po wzmacniający szampon Long4 Lashes. Jeśli wymagają nawilżenia, postaw na szampony do włosów z kolekcji Garnier Botanic Therapy, pełne odżywczych, naturalnych składników, takich jak mleko kokosowe czy ekstrakt z oliwki. Nie szoruj mokrych włosów, tylko delikatnie odsączaj je w ręcznik. Unikaj suszarki, częściej susz włosy naturalnie, na powietrzu.

Propozycje produktów, które znajdziesz w Jawie:
Skrzypovita szampon przeciw wypadaniu włosów,
Nature Box szampon nawilżający,

CEL: ODŻYWIENIE

Twoje włosy po zimie niczego tak bardzo nie pragną, jak głębokiego odżywienia, które sprawi, że będą jedwabiście miękkie, sprężyste i odporne na działanie czynników zewnętrznych. Sam szampon nie wystarczy, dlatego zawsze kończ mycie włosów odżywką. Ten kosmetyk pomoże zamknąć ich łuski, wydobyć blask, wzmocnić zniszczone kosmyki. Wybieraj produkty z naturalnymi ekstraktami, na przykład odżywki z bursztynem Jantar czy te z linii Botanic Therapy od Garnier. Dobrym pomysłem jest regularne stosowanie masek, które mają jeszcze intensywniejsze działanie, niż odżywki. 2 razy w tygodniu nakładaj na włosy owocową maskę Garnier Hair Food, keratynową, marki Kallos bądź kultowe marki Recepty Babci Agafii.

Propozycje produktów, które znajdziesz w Jawie:
Nature Box odżywka,
Babuszka Agafia maska drożdżowa,

PIELĘGNACJA SPECJALNA

Oprócz szamponów, odżywek i masek, powinnaś mieć pod ręką również ziołowe wcierki, które genialnie wzmacniają cienkie i osłabione po zimie włosy, regenerując ich strukturę i sprawiając, że szybciej rosną. Korzystaj też  z dobrodziejstwa kosmetyków do włosów opartych na olejkach. Aplikuj je przede wszystkim na końce włosów, żeby przeciwdziałać ich rozdwajaniu się. Pamiętaj też o tym, że na wygląd włosów ma wpływ dieta, dlatego dostarczaj sobie z pożywieniem wszystkich niezbędnych składników odżywczych, witamin, minerałów. W razie potrzeby po zimie możesz też wzmocnić się suplementacją.

Propozycje produktów, które znajdziesz w Jawie:
Marion Enjoy Coco 
zabieg do olejowania włosów,

Zimowa pielęgnacja cery i ciała nie jest trudna. Sekret tkwi… w doborze odpowiednich kosmetyków. Te o bogatych, opracowanych specjalnie z myślą o zimie formułach będą jak przytulna